Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » Grupa Globalna

Grupa Globalna

UCZNIÓW 8 KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH oraz UCZNIÓW KLAS 1 SZKÓŁ ŚREDNICH

zapraszamy na zajęcia grupy globalnej to okazja, by sprawom, o których wszyscy słyszymy pobieżnie w mediach, przyjrzeć się w sposób pogłębiony i uporządkowany. Żeby naprawdę zrozumieć, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Punkt wyjścia stanowią lektury, starannie dobrane i dostosowane do potrzeb zdolnego gimnazjalisty, ciekawe i ważne teksty polskich i zagranicznych autorów. Same zajęcia przybierają formę dyskusji, wymiany – czasem ścierania się – opinii i poglądów uczestników, w gronie osób zmotywowanych i zainteresowanych. Analizujemy najważniejsze problemy współczesnego świata, staramy się przewidywać szanse i zagrożenia na przyszłość, a przede wszystkim – dostrzegać głębokie konteksty historyczne i kulturowe naszej aktualnej rzeczywistości.

Zajęcia tej grupy prowadzi Piotr Podemski.

Spotykamy się w co drugą sobotę, w godzinach 10.00-12.00. W zależności od sytuacji związanej z panedmia zajęcia prowadzonę sa bądź stacjonarnie w siedzibie fundacji, bądź online na platformie zoom! Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2021r

Więcej informacji: www.geremek.pl lub tel: Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63/4, 608 402 333.

Program finansowany ze środków m.st. Warszawy