Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » Grupa Europejska

Grupa Europejska

UCZNIÓW 1 I 2 KLAS SZKÓŁ ŚREDNICH zapraszamy na zajęcia grupy europejskiej.

Jest to logiczna kontynuacja tematyki globalnej (choć zapraszamy też osoby, które zechcą do nas dołączyć dopiero teraz). Paradoksalnie, aby powiedzieć więcej, zawężamy pole zainteresowań do lepiej nam znanej rzeczywistości europejskiej. Przyglądamy się Europie jako wspólnocie cywilizacyjnej, ale również jako różnorodności doświadczeń poszczególnych narodów i społeczności, aż do dziś po swojemu realizujących wspólne marzenie o wolności i dobrobycie. Na podstawie lektur szukamy odpowiedzi na pytania o współczesne wyzwania stojące przed Europejczykami, o źródła ich historycznego sukcesu i dzisiejszej słabości w świecie nowych mocarstw pozaeuropejskich. Chodzi o to, by zrozumieć różnorodność perspektyw i problemów wspólnej Europy (unity in diversity).

Zajęcia tej grupy prowadzi Piotr Podemski.

Spotykamy się w co drugą sobotę, w godzinach 12.00-14.00. W zależności od sytuacji związanej z panedmia zajęcia prowadzonę sa bądź stacjonarnie w siedzibie fundacji, bądź online na platformie zoom! Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2021r

Więcej informacji: www.geremek.pl lub tel: Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63/4, 608 402 333.

Program finansowany ze środków m.st. Warszawy