Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » Grupa Polska

Grupa Polska

UCZNIÓW KLAS 2 i 3 SZKÓŁ ŚREDNICH zapraszamy na zajęcia grupy europejskiej.

Zajęcia dotyczą kluczowych zagadnień historii Polski XX w. Nie mają charakteru tradycyjnego wykładu chronologicznego, koncentrują się na analizie przełomowych wydarzeń, czy dominujących problemów najnowszej historii Polski.  Są okazją do analizy różnych perspektyw oceny przyczyn, przebiegu i skutków wydarzeń historycznych, odwołują się do kluczowych debat i dyskusji historiograficznych. Zagadnienia historii politycznej ściśle powiązane są z analizą kontekstów ekonomicznych, społecznych i kulturowych. Punkt wyjścia do dyskusji stanowią materiały filmowe. Jednym z kluczowych celów zajęć, poza pogłębieniem wiedzy historycznej uczestników, jest nabycie umiejętności analizy obrazu filmowego jako źródła wiedzy o przeszłości, ale także teraźniejszości.

Zajęcia dla tej grupy prowadzi Arkadiusz Walczak.

Spotykamy się w co drugą sobotę, w godzinach 11.00-13.00. W zależności od sytuacji związanej z panedmia zajęcia prowadzonę sa bądź stacjonarnie w siedzibie fundacji, bądź online na platformie zoom! Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2021r

Więcej informacji: www.geremek.pl lub tel: Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63/4, 608 402 333.

Program finansowany ze środków m.st. Warszawy