Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Cześć, Europo! - konkurs dla szkół podstawowych

Cześć, Europo! - konkurs dla szkół podstawowych

Konkurs skierowany jest do uczniów VI-VIII klasy podstawówki, którzy chcą wdrażać twórcze pomysły, nauczyć się pracy zespołowej i przeżyć swoją własną europejską przygodę. Termin na zgłoszenia to 16 lutego 2020 r. Nagrodą jest wyjazd do Brukseli.

Zaproszenie do konkursu skierowane jest zarówno do młodzieży, jak i do nauczycieli, chcących przekazywać wiedzę przez zabawę i praktykę oraz stawiać swoich uczniów przed ciekawymi zadaniami. To już druga edycja konkursu organizowanego bezpośrednio przez grupę młodych zaangażowanych osób z Polski.Zadanie konkursowe polega na zorganizowaniu akcji promującej wiedze o Europie wśród swojego najbliższego otoczenia. Uczniowie rywalizują w dwu-trzy osobowych zespołach, a swoje działania musza dokładnie opisać i udokumentować. Następnie jury ocenia zaangażowanie uczniów, oryginalność projektów oraz liczbę osób, do których udało im się dotrzeć. Najlepsze drużyny mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.czesceuropo.eu oraz na facebooku.

Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka wspiera i zachęca młode osoby w podejmowaniu działań pro-europejskich, w tym m.in. grupę osób organizujących konkurs Cześć, Europo!