Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Warsztaty historyczne w Fundacji Geremka 2020/2021

Warsztaty historyczne w Fundacji Geremka 2020/2021

Zapraszamy do kolejnej edycji programu edukacyjnego PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII
skierowanego do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych
z całej Polski.

PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII

Zapraszamy do kolejnej edycji programu edukacyjnego PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII skierowanego do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Warsztaty historyczne to interaktywne, oparte na dyskusji zajęcia z historii współczesnej świata, Europy, Polski. Prowadzone są w formie seminaryjnej, co oznacza, że uczestnicy będą zobowiązani do przygotowania się z danego tematu – najczęściej będą proszeni o przeczytanie kilkudziesięciu stron tekstu dotyczącego omawianej w danym tygodniu problematyki oraz przygotowania opracowania zleconego przez wykładowcę. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie dyskusji uczestników nad przeczytanym tekstem, przy udziale nauczyciela, jako moderatora dyskusji. Druga część zajęć poświęcona będzie poszukiwaniu źródeł bieżącej sytuacji w historii poszczególnych regionów świata, Europy, Polski. Tym razem uczniowie powinni opierać się na własnej wiedzy ogólnej, uzupełniając wzajemnie posiadane informacje. Podobnie jak w latach ubiegłych prowadzimy nabór do trzech grup wiekowych:

Grupa globalna
dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej,
 
Grupa europejska
dla uczniów szkół ponadpodstawowych,
 
Grupa polska
dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Spotkania odbywać się będą w co drugą sobotę. Wszystkie zajęcia prowadzone będą online! Zgłoszenia przyjmujemy do 17 października 2020 r.

Dodatkowych informacji o programie udziela Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63.

Szczegółowy harmonogram, regulamin oraz kwestionariusz dla chętnych pod linkiem odpowiedniej grupy.