Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Wesprzyj projekt „Warsztaty historyczne – przez współczesność do historii"

Wesprzyj projekt „Warsztaty historyczne – przez współczesność do historii"

Pomóż nam ufundować bezpłatny, roczny kurs historii najnowszej dla młodzieży.

Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka już od 10 lat prowadzi warsztaty historyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to doskonała szansa na rozwój zainteresowań młodych osób najnowszą historią Polski i świata oraz sprawami publicznymi. Wierzymy, że profesor Geremek właśnie tak uczyłby historii - pokazując wydarzenia, omawiając procesy i zależności międzynarodowe oraz ich wpływ na współczesność, jednocześnie osadzając je w kontekście społeczno-kulturowym i obywatelskim.

„Warsztaty historyczne – przez współczesność do historii” to bezpłatny, roczny kurs historii najnowszej, w trakcie którego uczestnicy i uczestniczki zdobywają nie tylko wiedzę ale i kompetencje analitycznego myślenia, udziału w dyskusji, szerokiego spojrzenia na sprawy najbliższe. Kształtujemy przy tym postawy prospołeczne, otwartość, tolerancję, zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego. Jesteśmy przekonani, że jest to dobra inwestycja nie tylko w rozwój młodego pokolenia Polek i Polaków, ale i w nasze społeczeństwo obywatelskie. Nieustannie chcemy dawać taką szansę następnym uczniom.

W tym roku chcemy zrealizować warsztaty dla trzech grup tematycznych (36 osób) w formule on line.

Aby kolejne dziecko mogło wziąć udział w tej fascynującej podróży intelektualnej, potrzebna jest Twoja wpłata.

Serdecznie dziękujemy!Możesz też wesprzeć nasze działania korzystając z tradycyjnego przelewu bankowego:

Bank PKO SA 40 1240 1024 1111 0010 4091 2522

Więcej o warsztatach historycznych: https://geremek.pl/index.php?id=1112