Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Nagrania wywiadów prof. B. Geremka z Andrew Nagorskim dostępne w Hoover Institution

Nagrania wywiadów prof. B. Geremka z Andrew Nagorskim dostępne w Hoover Institution

Nowe pozycje w archiwum Profesora

Trzy wywiady profesora Bronisława Geremka z Andrew Nagorskim, dziennikarzem Newsweek International udostępnione są w bibliotece i archiwum Hoover Institution, amerykańskiej placówce badawczej działającej na Uniwersytecie Stanford.

Wywiady zostały nagrane w 1989, 1994 i 1999 roku. Wywiad z 26 kwietnia 1989 roku skoncentrowany jest na rozmowach politycznych Okrągłego Stołu prowadzących do wyborów 4 czerwca. Wywiad zarejestrowany 15 listopada 1994 roku dotyczy roli intelektualistów w polityce oraz ówczesnych wydarzeń politycznych. Trzeci wywiad przeprowadzony został 5 listopada 1999 roku na temat postaw społecznych w Polsce wobec członkostwa w NATO i Unii Europejskiej oraz sytuacji społecznej i gospodarczej w Polsce.


Wywiady dostępne pod linkami:

1.Wywiad z 1989 roku.

2.Wywiad z 1994 roku.

3.Wywiad z 1999 roku.

Andrew Nagorski był wieloletnim dziennikarzem Newsweek International, w tym szefem jego biura w Warszawie, a następnie w Berlinie. The Hoover Institution przy Uniwersytecie Stanford została powołana w 1919 roku przez Herberta Hoovera, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Rubryka People of the Year tygodnika Newsweek z grudnia 1989 (materiał dzięki uprzejmości Andrew Nagorskiego)

Zdjęcie z Archiwum prof. B. Geremka