Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Rok 2022 rokiem prof. Bronisława Geremka

Rok 2022 rokiem prof. Bronisława Geremka

Z ogromną radością informujemy, że Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił specjalną uchwałą rok 2022 Rokiem Bronisława Geremka.W imieniu całego zespołu fundacji - dziękujemy wszystkim senatorkom i senatorom, którzy poparli uchwałę.

Dziękujemy również senatorowi Bogdanowi Klichowi za podjęcie inicjatywy i wniesienia uchwały do porządku obrad Senatu. Nasza Fundacja wystosowała list z poparciem tej inicjatywy do Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

Rok Bronisława Geremka będzie obchodzony w 90. rocznicę jego urodzin. Przygotowujemy szereg inicjatyw związanych z obchodami, które obejmą m.in. konferencje i wystawy.

Nasze inicjatywy będą miały silny element europejski, jako że 2022 rok przyniesie również 18. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a więc w dorosłość wejdzie pierwsze pokolenie młodych Polek i Polaków urodzonych i wychowanych w Zjednoczonej Europie.

O szczegółach rocznicowych obchodów będziemy informowali na bieżąco.