Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Pogadajmy po europejsku!

Pogadajmy po europejsku!

Unia Europejska jest często jest dla nas jak przezroczysta szyba – dostrzegamy ją dopiero, gdy pojawiają się jakieś rysy – konflikty, kontrowersje i podziały polityczne.
Na co dzień raczej nie interesujemy się sprawami europejskimi i nie dostrzegamy jak silnie Unia wpływa na naszą codzienność.

1 grudnia wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania rozpoczynamy w Rzeszowie dwudniowe, moderowane warsztaty. 30 uczestników i uczestniczek będzie wspólnie pracować nad projektami nowego prawa na poziomie unijnym (policy proposal), które będzie dotyczyć praworządności i europejskich wartości.

To będzie pierwszy z serii pięciu warsztatów, każdy kolejny będzie poświęcony innemu tematowi (przyszłości rynku pracy, zdrowia po pandemii, zmian klimatycznych i ochronie środowiska oraz wyzwań związanych z cyfryzacją).

Wychodzimy poza Polskę. Podobne warsztaty odbędą się jeszcze w Grecji oraz we Włoszech, zaś proposale zostaną przetłumaczone na angielski, włoski, grecki oraz polski, załadowane na platformę internetową, na której i rozpocznie się głosowanie na najlepsze z nich.

Wybrane projekty będziemy starać się promować na forum Parlamentu Europejskiego, zaś ich autorki i autorzy zostaną zaproszeni na Final Event, które odbędzie się w II połowie 2022 roku.