Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego prezentuje publikację o profesorze Bronisławie Geremku

Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego prezentuje publikację o profesorze Bronisławie GeremkuZ radością informujemy, że w cyklu poświęconym historii Unii Europejskiej przygotowanym przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego pojawiła się publikacja dotycząca profesora Bronisława Geremka – historii jego życia oraz myśli politycznej.

Od spędzonego w getcie warszawskim dzieciństwa aż do tragicznej śmierci w wypadku samochodowym w 2008 r., podczas podróży służbowej do Parlamentu Europejskiego, Bronisław Geremek mierzył się z wieloma osobistymi, zawodowymi i politycznymi wyzwaniami w nieustannie burzliwych czasach – pisze na początku publikacji jej autorka – Magdalena Pasikowska-Schnass.

Zachęcamy do przeczytania tekstu dostępnego w czterech językach, a w nadchodzącym 2022 roku do śledzenia wydarzeń związanych z rokiem prof. Bronisława Geremka.

https://europarl.europa.eu/thinktank/en/document/EPRS_BRI(2021)698820