Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Wizyta studyjna grupy z Białorusi

Wizyta studyjna grupy z Białorusi

W dniach 12 - 18 września b.r. na zaproszenie Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka przebywała w Polsce grupa młodych liderów z Białorusi. Wizyta była możliwa dzięki wsparciu udzielonemu Fundacji przez program Study Tours to Poland, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Audycja radiowa o wizycie grupy białoruskiej w bibliotece multimedialnej.

Młode osoby odwiedziły w Warszawie instytucje pozarządowe, media oraz wyższe uczelnie, w tym m.in. Fundację im. Stefana Batorego, Fundację Helsińską, telewizję Belsat oraz Gazetę Wyborczą. W programie wizyty znalazły się również spotkania w Sejmie RP, w Uczelni Łazarskiego oraz jednodniowy wyjazd do Płocka.

Celem wizyty było zapoznanie białoruskich gości z polskim doświadczeniem okresu transformacji oraz powstawania społeczeństwa obywatelskiego. Zależało nam również aby nasi białoruscy goście mogli na bieżąco śledzić debaty polityczne współczesnego świata dlatego zaprosiliśmy ich na konferencję Europe and the United States in a Changing World, która odbyła się w Warszawie w dniach 16-17 września 2010.