Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Spotkanie stypendystów z Marcinem Wojciechowskim

Spotkanie stypendystów z Marcinem Wojciechowskim

11 lutego Marcin Wojciechowski – wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie i Kijowie  spotkał się z uczestnikami warsztatów „Przez współczesność do historii”.

Stypendyści zadawali pytania dotyczące Europy Wschodniej – Rosji i Ukrainy i ich pozycji w świecie. Zagadnienia, które interesowały pytających były bardzo różnorodne: polityka wewnętrzna (wybory w Rosji, sytuacja polityczna na Ukrainie), międzynarodowa (rola Rosji jako mediatora na Bliskim Wschodzie i Azji Centralnej), ekonomia, społeczeństwo (np. protesty w Rosji). Niektórzy interesowali się również historiami konkretnych osób, takich jak Julia Tymoszenko.

Było to pierwsze spotkanie stypendystów z gościem w tegorocznej edycji programu. Spotkania te dotyczą tematów zajęć i pozwalają na lepsze zrozumienie poruszanych w trakcie cyklu warsztatów zagadnień. W roku szkolnym 2010/2011 stypendyści mieli okazję porozmawiać z Aleksandrem Smolarem i z Różą Thun.

 

...