Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Zakończenie ogólnopolskich warsztatów historycznych

Zakończenie ogólnopolskich warsztatów historycznych

20 maja 2012 r., w siedzibie głównej PZU w Warszawie, odbyło się uroczyste zakończenie – skierowanego do uczniów pierwszych klas liceum oraz ich nauczycieli z całej Polski – programu Polska w XX wieku – ogólnopolskie warsztaty historyczne im. prof. Bronisława Geremka.

 

Celem spotkań było wsparcie młodzieży w rozwijaniu zainteresowań historią najnowszą oraz promowanie wiedzy historycznej, jako ważnego narzędzia rozumienia współczesnego świata. Z kolei dla nauczycieli cykl był okazją do poszerzenia wiedzy, poznania atrakcyjnych metod nauczania oraz dyskusji ze świadkami historii ostatniego półwiecza. Zajęcia miały bardzo zróżnicowaną formę: od warsztatów i debat, po spotkania z historykami, uczestnikami wydarzeń.

W trakcie uroczystości zakończenia programu uczestnicy wysłuchali wykładu Prezesa Zarządu PZU, Andrzeja Klesyka, na temat ekonomicznych i gospodarczych konsekwencji procesu transformacji politycznej po 1989 r. Uczniowie i nauczyciele otrzymali także dyplomy oraz książki i filmy o tematyce historycznej.