Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów

Warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów

Jeśli interesujesz się historią współczesną lub chcesz się dowiedzieć dlaczego posługujemy się stereotypami i skąd biorą się uprzedzenia - zapraszamy do Fundacji Geremka na rozpoczynające się od jesieni warsztaty i dyskusje. Nabór trwa do 24 września. 

NA CZYM POLEGA PROGRAM?

Uczniom zainteresowanym historią współczesną oferujemy serię spotkań dotyczących zagadnień polskich, europejskich i globalnych. Są to interaktywne, oparte na dyskusji zajęcia prowadzone przez historyka-pedagoga. Warsztaty odbywają się w co drugą sobotę w siedzibie Fundacji.

W tym roku, oprócz zajęć historycznych będziemy również prowadzić warsztaty poświęcone zagadnieniom tolerancji, różnorodności oraz mechanizmom powstawania uprzedzeń i stereotypów. Od jesieni do wiosny odbędzie się 5 spotkań. 

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE?

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów szkół licealnych i gimnazjalnych z województwa mazowieckiego. Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o przejście do odnośnika kierującego do swojej grupy wiekowej, aby zapoznać się z zasadami uczestnictwa. 

 

HARMONOGRAM PROGRAMU

Rekrutacja do udziału w programie trwa do 24 września (godz. 17.00) 2012 roku. Zajęcia będą się odbywały od jesieni 2012 do wiosny 2013 roku. Przed rozpoczęciem cyklu zajęć uczniowie wezmą udział w wyjeździe integracyjnym. Dokładne terminy zajęć umieszczone są w zakładce dla każdej z grup.

 

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE? 

Dzięki temu programowi uczniowie: