Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Nasz Świat ? internetowe warsztaty edukacji globalnej

Nasz Świat ? internetowe warsztaty edukacji globalnej

Spotkaniem w Warszawie zakończył się pilotaż programu Nasz Świat, w którym brali udział uczniowie i nauczyciele z całej Polski. 

 

„Nasz Świat” to program stworzony z myślą o młodzieży i nauczycielach zainteresowanych problematyką rozwoju na świecie.

Program trwał od jesieni 2013 r. Warsztaty edukacji globalnej realizowane były za pośrednictwem platformy e-learningowej. Kilkuosobowe zespoły uczniów pracowały nad zagadnieniem zróżnicowania współczesnego świata, jego podziału na globalną Północ i globalne Południe, charakteryzowali specyfikę krajów rozwijających się, umiejscawiali Polskę na mapie rozwoju. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach poprzez Pracownie Orange – wyposażone w sprzęt komputerowy i szybkie łącze internetowe lokalne biblioteki i świetlice zlokalizowane w małych miejscowościach. W sumie odbyło się 5 spotkań on-line.

Na koniec, uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami przyjechali do Warszawy na spotkanie podsumowujące pracę zdalną. Efektem tych zajęć było stworzenie przez poszczególne grupy gloga, czyli multimedialnej pocztówki prezentującej wybrane państwa. 

 

Link do jednego z glogów:

 

 

W programie wzięło udział 24 uczniów z całej Polski oraz 9 nauczycieli.

Od jesieni 2014 r. Fundacja Geremka planuje uruchomić rozszerzoną wersję projektu, która potrwa do wiosny 2015 r. Program jest realizowany we współpracy z Fundacją Orange.