Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Zapraszamy do wzięcia udziału w wizycie studyjnej na Litwie

Zapraszamy do wzięcia udziału w wizycie studyjnej na Litwie

Zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki do zgłaszania się na wizytę studyjną do Litwy, która odbędzie się w dniach 21-24 maja 2014 r. Celem wizyty jest zaznajomienie grupy dziennikarzy litewskich i polskich z problematyką wzajemnych relacji obu społeczeństw i państw. Termin nadsylania zgłoszeń 11 kwietnia b.r. 

Dziennikarze poza kontaktami z litewskimi politykami w Wilnie będą mogli zapoznać się z sytuacją obu mniejszości narodowych podczas wizyt w Puńsku, Sołecznikach oraz Berżnikach. Elementem programu jest udział w uroczystości wręczenia nagrody im. Jerzego Giedroycia w Wilnie, która odbędzie się w pałacu Chodkiewiczów, uroczystość połączona będzie z debatą.

Do udziału w programie zapraszamy redaktorów naczelnych, szefów działów zagranicznych najważniejszych polskich mediów oraz dziennikarzy specjalizujących się w problematyce międzynarodowej, w szczególności Europy Wschodniej.

Organizatorami wizyty jest Fundacja im. prof. Bronisława Geremka (Warszawa) oraz Polsko-Litewskie Forum Współpracy i Dialogu im. Jerzego Giedroycia (Wilno). W wizycie weźmie udział 10 dziennikarzy z Litwy, 10 dziennikarzy z Polski oraz przedstawiciele organizatorów.

Pobierz formularz zgłoszeniowy