Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Wyjazd integracyjny dla młodzieży do Kazimierza Dolnego w terminie 22 ? 23 listopada 2014 r.

Wyjazd integracyjny dla młodzieży do Kazimierza Dolnego w terminie 22 ? 23 listopada 2014 r.

Uczestnicy warsztatów antydyskryminacyjnych i praw człowieka oraz uczestnicy warsztatów współczesnej historii Polski wzięli udział we wspólnym wyjeździe integracyjnym do Kazimierza Dolnego. Obie grupy w tym roku szkolnym będą brały udział w cyklu zajęć poświęconych powyższym tematom.

Malowniczo położony Kazimierz Dolny to nie tylko atrakcyjna architektura. Miasto dostarcza tematów do rozmów o wielokulturowości. Młodzież zwiedziła Kazimierską Synagogę, gdzie poznała kulturę oraz święta żydowskie.

Arkadiusz Walczak, który będzie prowadził roczne zajęcia z obu grupami, zaproponował podczas wyjazdu warsztaty kompetencji międzykulturowych, na których młodzież miała okazję zmierzyć się z własnymi przekonaniami i stereotypami, a wieczorem dyskusję filmową, do której punktem wyjścia stały się filmy „Róża” oraz „Przywódcy”. Po projekcji dyskusja trwała do późnych godzin.

W niedzielę 23 listopada uczestnicy zwiedzili Kuncewiczówkę – Muzeum Nadwiślańskie, a w drodze powrotnej do Warszawy wstąpili z wizytą do Muzeum Czartoryskich w Puławach.