Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Tydzień Konstytucyjny

Tydzień Konstytucyjny

W dniach 28 maja – 4 czerwca 2016 roku odbędzie się Tydzień Konstytucyjny, organizowany przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W ramach wydarzenia prawnicy przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorom zależy, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z obywateli. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane będzie świadome obywatelstwo, a młodzi ludzie będą zachęcani do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Prawnicy, którzy udadzą się do szkół, będą pracowali w oparciu o przygotowany scenariusz zajęć składającego się z zagadnień merytorycznych oraz metodologii pracy opracowanej przez doświadczonych trenerów POLIS Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy.

Opiekę merytoryczną nad projektem zgodziła się objąć Prof. Ewa Łętowska.

 

Formularze zgłoszeniowe dla prawników oraz dla szkół znajdują się pod adresem: http://www.stowarzyszenieholda.pl/pl/projekty/tydzie%C5%84-konstytucyjny

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku w wydarzeniu „Tydzień Konstytucyjny”