Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Warsztaty historyczne w Fundacji Geremka 2016/2017

Warsztaty historyczne w Fundacji Geremka 2016/2017

Zapraszamy do kolejnej edycji programu edukacyjnego PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warszawy i okolic. Podobnie jak w latach ubiegłych prowadzimy nabór do trzech grup wiekowych: globalnej, europejskiej i polskiej.  Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października 2016 r.

PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII - WARSZTATY HISTORYCZNE IM. PROF. BRONISŁAWA GEREMKA

Warsztaty historyczne to interaktywne, oparte na dyskusji zajęcia z historii współczesnej świata, Europy, Polski. Prowadzone są w formie seminaryjnej, co oznacza, że uczestnicy będą zobowiązani do przygotowania się z danego tematu – najczęściej będą proszeni o przeczytanie kilkudziesięciu stron tekstu dotyczącego omawianej w danym tygodniu problematyki oraz przygotowania opracowania zleconego przez wykładowcę. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie dyskusji uczestników nad przeczytanym tekstem, przy udziale nauczyciela, jako moderatora dyskusji. Druga część zajęć poświęcona będzie poszukiwaniu źródeł bieżącej sytuacji w historii poszczególnych regionów świata, Europy, Polski. Tym razem uczniowie powinni opierać się na własnej wiedzy ogólnej, uzupełniając wzajemnie posiadane informacje.

Warsztaty będą odbywały się w co drugą sobotę. Przygotowujemy również weekendowy wyjazd seminaryjny dla uczestników programu.

Szczegółowy harmonogram, regulamin oraz kwestionariusz dla chętnych pod linkiem odpowiedniej grupy wiekowej:

Dodatkowych informacji o programie udziela Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63.