Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » Grupa Globalna

Grupa Globalna

O PROGRAMIE

Zajęcia grupy globalnej to okazja, by sprawom, o których wszyscy słyszymy pobieżnie w mediach, przyjrzeć się w sposób pogłębiony i uporządkowany. Żeby naprawdę zrozumieć, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Punkt wyjścia stanowią lektury, starannie dobrane i dostosowane do potrzeb zdolnego gimnazjalisty, ciekawe i ważne teksty polskich i zagranicznych autorów. Same zajęcia przybierają formę dyskusji, wymiany – czasem ścierania się – opinii i poglądów uczestników, w gronie osób zmotywowanych i zainteresowanych. Analizujemy najważniejsze problemy współczesnego świata, staramy się przewidywać szanse i zagrożenia na przyszłość, a przede wszystkim – dostrzegać głębokie konteksty historyczne i kulturowe naszej aktualnej rzeczywistości. Owocem zajęć – poza cennymi wspomnieniami, przyjaźniami i wiedzą – są przygotowane w grupach prezentacje, które na koniec programu obejrzy zaproszona publiczność. 

Na 2 spotkania w czasie trwania cyklu zaprosimy świadków historii i czynnych uczestników wydarzeń ostatniego półwiecza.

Na początku listopada zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w wyjeździe integracyjnym, wspólnie z uczniami Grupy Europejskiej.

Zajęcia tej grupy prowadzi Piotr Podemski.

 

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie i przesłanie poniższego kwestionariusza do 7 października 2016 r. i przesłanie na adres: Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, ul. Wilcza 9a/7, 00-538 Warszawa lub w wersji z zeskanowanymi podpisami na adres: fundacja@geremek.pl.

Kwestionariusz
Harmonogram i tematy zajęć
Regulamin

 


Dodatkowych informacji o programie udziela Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63.