Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!

Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!

Unia Europejska to spełnienie marzenia pokoleń Polek i Polaków o wspólnocie. Po latach walki o wolność i przymusowej izolacji wybraliśmy wolność i rozwój, otwartość i praworządność, równość i sprawiedliwość społeczną. Czyli Europę.

Tego dnia będziemy razem z Europejczykami w innych miastach Europy, takich jak Rzym, Berlin, Londyn, Dusseldorf, Edenburg, Baden-Baden, Aalborg.

Jeśli i dla Was Europa jest ważna, przyłączcie się do nas! 25 marca - w dniu urodzin Wspo?lnoty Europejskiej - tysiące Europejczyków w swoich miastach chce wspólnie zabrać głos i dać świadectwo przywiązania do integracji europejskiej!

Dokładnie 60 lat temu przywódcy sześciu europejskich państw oświadczyli: dość wojen, cierpienia i destrukcji!

Chcemy: bezpieczeństwa, wolności i dostatku! Zjednoczeni, uwierzyli, że jesteśmy silniejsi wtedy, kiedy szukamy porozumienia i działamy WSPÓLNIE. Traktaty Rzymskie dały początek dzisiejszej Unii Europejskiej.

Przyjdźmy 25 marca 2017 r. o godzinie 12.00 - w historyczny dzień, 60. rocznicę Traktatów Rzymskich - na plac na Rozdrożu w Warszawie.

Manifestację po przemarszu zakończymy na placu Zamkowym.

Na obywatelską manifestację zapraszają:

Robert Biedroń

Władysław Frasyniuk

Agnieszka Holland

Krystyna Janda

Komitet Obrony Demokracji

Marta Lempart

Maia Mazurkiewicz

Adam Michnik

Joanna Mucha

Barbara Nowacka

Ryszard Petru

Sławomir Sierakowski

Jadwiga Staniszkis

Róża Thun

Adam Zieliński "Łona"

Fundacja "Centrum im. Prof. Bronisława Geremka"

Fundacja Schumana