Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Spotkanie z profesorem Christopherem Clarkiem na Warszawskich Targach Ksiżąki

Spotkanie z profesorem Christopherem Clarkiem na Warszawskich Targach Ksiżąki

20 maja (sobota), godz. 16:30 – 17:30

Fundacja im. prof. Bronisława Geremka serdecznie zaprasza na spotkanie z profesorem Christopherem Clarkiem autorem książki pt. "Lunatycy. Jak Europa poszła na wojnę w roku 1914".

Moderacja: dr Patrycja Sasnal - Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

 

Christopher Clark jest profesorem historii na Uniwersytecie w Cambridge. Studiował historię na Uniwersytecie w Sydney oraz na Wolnym Uniwersytecie Berlina. Specjalizuje się w historii nowożytnej Europy a w szczególności Niemiec. Jest autorem wielokrotnie nagradzanej historii Niemiec pt. „Iron Kingdom: The Rise and Downfall of Prussia, 1600–1947”. Profesor Clark jest autorem światowego bestselera pt. „Lunatycy. Jak Europa poszła na wojnę w roku 1914" - książki, która wywołała żywe dyskusje nie tylko w środowisku historyków. Książka właśnie ukazuje się w języku polskim nakładem wydawnictwa Akademickiego "DIALOG".

Recenzja książki w Kulturze Liberalnej (jęz. pol.): http://kulturaliberalna.pl/2014/07/29/recenzja-the-sleepwalkers-christopher-clark

Recenzja książki w London Review of Books (jęz. ang.): https://www.lrb.co.uk/v35/n23/thomas-laqueur/some-damn-foolish-thing

Audycja radiowa w radiu BBC4 (jęz. ang.): http://www.bbc.co.uk/programmes/b03t7p27/episodes/player

 

20 maja (sobota), godz. 16:30 – 17:30

Warszawskie Targi Książki,

sala Paryż B PGE Narodowy,

Warszawa al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Tłumaczenie konsekutywne angielsko-polskie.