Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » Wojownicy Klawiatury

Wojownicy Klawiatury

logo
Wojownicy Klawiatury to społeczność walcząca z pojawiającymi się w sieci fałszywymi informacjami na temat polityk i wartości europejskich. Pomysł na naszą działalność zrodził się ze sprzeciwu wobec sytuacji, w której nasze poglądy na ważne polityczne kwestie kształtowane są przez fałszywe informacje.

Na grupie Wojownicy Klawiatury na Facebooku regularnie wysyłamy naszym wojowniczkom i wojownikom linki do pojawiających się w mediach społecznościowych wpisów z nieprawdziwymi informacjami, wraz z omówieniem oraz propozycją odpowiedzi. Dzięki temu każdy, kto zobaczy oryginalny przekaz będzie wiedział, że zawiera nieprawdziwe informacje.

logo
Najbardziej zaangażowane osoby (koordynatorzy lokalni) prowadzą w swoich miejscowościach spotkania i szkolenia. Nasz zespół przeprowadził już dziesiątki warsztatów i szkoleń docierając do najróżniejszych odbiorców.

Jesteśmy otwartą i transparentną społecznością, opierającą się na zasadach wolontariatu. Im będzie nas więcej, tym będziemy skuteczniejsi. Dołącz do Nas i działajmy razem!