Aktualności
Przyjmujemy zgłoszenia na bezpłatne warsztaty dla warszawskiej młodzieży "Atelier Clio - zdjęcie historii". W centrum projektu jest historia, a punktem wyjścia do jej poznania: zdjęcie.
Do 22 września wyślij swoje zgłoszenie i weź udział w szkoleniu w Warszawie w dniach 25-27 października 2024 r. Zajęcia poprowadzą uznani polscy dziennikarze i eksperci od spraw europejskich. W czasie szkolenia stwórz własny materiał i wyjedź do Brukseli.
Stypendia im. Profesora Bronisława Geremka
Stypendia dla osób studiujących w zakresie dyscyplin wiodących: historia, nauki o polityce i administracji, filozofia, psychologia, nauki socjologiczne, nauki o komunikacji społecznej i mediach.
Stypendia Pomostowe – edycja 2024
„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski program stypendialny, dzięki któremu zdolna, niezamożna młodzież z małych miejscowości otrzymuje stypendia na I rok studiów. Stypendium wynosi 10 tys. zł.
Prezentujemy raport “Przegląd kampanii profrekwencyjnych. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024”. W zestawieniu wyróżniliśmy 12 kampanii realizowanych wiosną 2024 r. na terenie Polski.
Fundacja wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się 16-17 maja w Domu Roberta Schumana w Luksemburgu.
Wystartowała nasza akcja profrekwencyjna przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kierujemy ją do najmłodszych wyborców i wyborczyń, aby zmobilizować ich do udziału w wyborach europejskich.
Za nami drugi zjazd w ramach Przystanku: Edukacja w Lublinie, pełen intensywnych warsztatów i inspirujących rozmów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za zaangażowanie i otwartość, które uczyniły te dwa dni wyjątkowymi.
Cyfrowa Akademia Walki z Dezinformacją 2024 dobiegła końca, przynosząc uczestnikom cenne umiejętności w rozpoznawaniu fake-newsów i poszerzaniu kompetencji cyfrowych.
Pierwszy Przystanek: Miasto Inspiracji
Za nami pierwszy zjazd w ramach Przystanku: Edukacja, czyli weekend wypełniony rozmowami o wartościach, prawach człowieka, dezinformacji i dialogu. I już nie możemy doczekać się kolejnego! Dziękujemy wspaniałej uczniowsko-nauczycielskiej grupie za aktywny udział w warsztatach, otwartość i poczucie humoru!
Negocjacje akcesyjne trwały od 31 marca 1998 roku kiedy minister Bronisław Geremek złożył w imieniu rządu RP oświadczenie w Radzie UE podkreślając "początek końca podziału Europy".
Seminarium w Domu Jeana Monnet
Wydarzenie, poświęcone byłemu przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego José-Maríi Gil-Roblesowi, obejmowało m.in. jego związki z Bronisławem Geremkiem.
Zapraszamy zespoły ze szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych do udziału w dwóch weekendowych zjazdach warsztatowych w Lublinie: 27-28.04 i 25-26.05.
BORN in EU – final event in Brussels
The final event of the BORN in EU project took place on 20th and 21st March in Brussels, attended by 25 people - the most active participants from the 5 partner countries involved in the project: Germany, Greece, Italy, Poland and Spain.
6 marca 1932 roku urodził się Bronisław Geremek, historyk, jeden z liderów opozycji antykomunistycznej, Minister Spraw Zagranicznych RP, kawaler Orderu Orła Białego i laureat Nagrody Karola Wielkiego.
25. rocznica przystąpienia Polski do NATO
12 marca 1999 roku minister spraw zagranicznych RP Bronisław Geremek złożył podpis pod polskimi dokumentami akcesyjnymi do Sojuszu Północnoatlantyckiego (video).
Chcesz nauczyć się rozpoznawać fake-newsy i poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe? Aplikuj do Cyfrowej Akademii Walki z Dezinformacją 2024.
Skwer Bronisława Geremka w Poznaniu
Decyzją Rady Miasta skwer został nazwany imieniem prof. Bronisława Geremka w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Zapraszamy do lektury poradnika dla dziennikarzy i dziennikarek, przygotowanego we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland oraz portalem Gazeta.pl
Zgłoś się do udziału w projekcie Przystanek: Edukacja w Lublinie, 27-28.04 i 25-26.05. Zapraszamy 4-osobowe zespoły (dwoje nauczycieli i dwoje uczniów).