Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Szkoła równego traktowania – wyniki rekrutacji

Szkoła równego traktowania – wyniki rekrutacji

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym "Szkołą równego traktowania". Otrzymaliśmy ogromną liczbę zgłoszeń - 230. Do programu mogliśmy przyjąć 60 osób. Poniżej przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych. Serdecznie gratulujemy !

Link do platformy edukacja.geremek.pl

Olbrzymie zainteresowanie szkół i pojedynczych nauczycieli projektem "Szkoły równego traktowania", a tym samym wielki potencjał energii do działania sprawiło, że szukamy sposobu na rozszerzenie projektu. Proszę śledzić stronę internetową www.geremek.pl.


LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROGRAMIE W EDYCJI 2014/2015

Lp. Nazwisko Imię Szkoła
1 Antoszczyk-Wojdyła Maja Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi
2 Bartosiak-Konkolewska Alina Zespół Szkół nr 1 w Toruniu
3 Białasz Maria
Publiczne Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku
4 Białek Magdalena Zespół Szkół nr 3 w Jaśle
5 Brunath Teresa Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumii
6 Busza Anita
Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie
7 Chodkowska Małgorzata Zespół Szkół nr 11 w Lublinie
8 Chodorowicz Izabela
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie / Prywatna Szkoła Podstawowa nr 4 w Krakowie
9 Chraboł Gabriela
Gimnazjum nr 5 im. Władysława Webera w Rybniku
10 Chyba Maria Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie
11 Demel Dorota Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 we Wrocławiu
12 Drążek Beata Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie
13 Dzierżęga Joanna Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku
14 Dzwolak-Grubarek Monika Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica w Nowym Targu
15 Galbas Agnieszka Szkoła Podstawowa nr 89 w Krakowie im. Kornela Makuszyńskiego
16 Gałązka Anna
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej
17 Gałka Wioletta Zespół Szkół nr 7 w Tychach
18 Gazda Lucyna Zespół Szkół Podstawowych im. Noblistów Polskich w Lesznowoli
19 Grabowska Dorota Szkoła Podstawowa nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze
20 Grochulska Jolanta Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim
21 Guździoł Katarzyna
Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim
22 Hopfer Barbara Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku
23 Janicki Radosław
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim
24 Jokisz Robert Zespół Szkół w Rudzie-Hucie
25 Juszczyk Małgorzata Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach
26 Kalaga Dominika Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej
27 Kaniewska-Kwiatkowska Anita Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku
28 Kiełbasa Robert Gimnazjum w Zagrodnie
29 Kłos Lilla
Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
30 Kobierska Katarzyna Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie
31 Kołodziejek Iwona
XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie
32 Koszal Paulina International School of Bydgoszcz
33 Król Małgorzata Zespół Szkół w Mogilnie
34 Larecka Karina Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie
35 Łojek-Kurzętkowska Maria IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni / VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
36 Marciniak Monika V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku
37 Miazga Anna Gimnazjum nr 6 w Elblągu
38 Minta Beata
Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze
39 Misztal Ewa Zespół Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej
40 Mróz Urszula Gimnazjum nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Koninie
41 Murzyn Beata Zespół Szkół nr 1 w Raciechowicach
42 Onasch-Ptaszyńska Małgorzata Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni
43 Pieronek-Tokarz Iwona Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Pruszkowie
44 Pliszka-Czapp Agnieszka Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie
45 Przełomska Marzena Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie
46 Przystawko Elżbieta Szkoła Podstawowa w Jonkowie
47 Słomka-Lewandowska Elżbieta Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kingi w Nowym Sączu
48 Soja Katarzyna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach
49 Stanek Marek Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica w Nowym Targu
50 Stroka Katarzyna Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jarosława Iwaszkiewicza w Białej
51 Szatkowska-Wolska Żaneta Zespół Szkół w Prusicach
52 Szeloch Mieczysława Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica we Wrocławiu
53 Szkudlarz Emilia Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim
54 Szwejkowska Katarzyna Szkoła Podstawowa nr 89 w Krakowie im. Kornela Makuszyńskiego
55 Tycińska Beata
Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Grodzisku Mazowieckim
56 Waląg Ewelina Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze
57 Wolski Tomasz Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica w Nowym Targu
58 Zalewska Lucyna Zespół Szkół w Prusicach
59 Zarańska Natalia Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku
60 Znaniecka Maria Zespół Szkół w Jeżewie

 

CO ZAWIERA PROGRAM?

Nauczycielki i nauczyciele zakwalifikowani do programu:

- wezmą udział w dwóch 3-dniowych (20-godzinnych) zjazdach szkoleniowych: 14-16 listopada 2014, 9-11 stycznia 2015;

- wspólnie z trenerami zaplanują, a następnie zrealizują inicjatywę lokalną nawiązującą do tematyki projektu „Szkoła równego traktowania” (styczeń-maj);

- wezmą udział w konferencji podsumowującej w Sejmie RP w Warszawie (maj/czerwiec);

- będą mogli aktywnie uczestniczyć w forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk;

- otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych.

Dodatkowo, nauczycielki i nauczyciele oraz uczennice i uczniowie będą mogli wziąć udział w Letniej Akademii Antydyskryminacyjnej (3 dni, druga połowa sierpnia 2015).

Projekt będzie trwał od listopada 2014 r. do czerwca 2015 r. 


CO ZYSKUJĄ NAUCZYCIELE I SZKOŁY UCZESTNICZĄCE W PROGRAMIE?

Nauczyciele otrzymają certyfikaty ukończenia kursu szkoleniowego. Placówka, której kadra pedagogiczna będzie reprezentować szkołę w projekcie (tzn. udział w szkoleniach, realizacja inicjatywy lokalnej) otrzyma odznakę „Szkoły równego traktowania”, która będzie uroczyście wręczona w Sejmie RP.

 

Informacji na temat programu udziela koordynatorka projektu: Maria Starzewska (maria.starzewska@geremek.pl, tel. 22 628 83 64). Informacje bieżące o programie również na www.facebook.com/szkolarownegotraktowania.

 

Do pobrania:
Harmonogram projektu
Program szkoleń
Regulamin
Biogramy trenerów
Oświadczenie do kosztów podróży

 

Projekt „Szkoła równego traktowania” jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.