Aby rozpocząć wyszukiwanie, wpisz poszukiwane wyrażenie.

Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Lista przyjętych do programu "Polska w XX wieku" i program I zjazdu

Lista przyjętych do programu "Polska w XX wieku" i program I zjazdu

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za ogromne zainteresowanie programem "Polska w XX wieku". Otrzymaliśmy 259 zgłoszeń więc wybór był niezwykle trudny. Poniżej przedstawiamy listę osób przyjętych do programu.

Lista zakwalifikowanych do edycji 2016:

LP Nauczyciel Uczeń Szkoła
 1  Bogdan Araszkiewicz  Klaudia Motulewska Gimnazjum i Liceum im. ks.P.Skargi w Szamotułach
 2  Anna Bieniasz  Agata Jędrek LO z Oddziałami  Integracyjnymi w Szczecinie
 Anna Kalinowska
 3  Jarosław Braun  Paweł Ponczek II LO im. S.Wyspiańskiego w Kwidzyniu
 4  Anna Faj  Małgorzata Bartosz LO im. Gen. Zaruskiego w Węgorzewie
 Mateusz Latawski
 5  Maria Jadczak  Marek Mikołajczyk V LO im. Jana Pawła II w Toruniu
 Bartosz Zdunek
 6
 Zdzisław Jaskólski  Olga Mruk XII LO im. B.Chrobrego we Wrocławiu
 Marcin Nowicki
 7  Danuta Jeziorska  Klaudia Chuda Zespół Szkół w Krzepicach
 8  Bartosz Kicki  Jan Domin XV Liceum Ogólnokształcące im. mjr. P. Wysockiego we Wrocławiu
 9  Mariusz Kokotowski  Jakub Jankowiak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1  w Jeleniej Górze
 10  Magdalena Lotterhoff  Jakub Szut Zespół Szkół nr 1 w Gdyni
 11  Marek Milewski  Sebastian Brzozowski LO im. Jana Pawła II w Gołdapi
 Dawid Ciołek
 12  Eligiusz Stańczak  Denis Dietrich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
 13  Iwona Styka  Regina Brożbar II LO w Łańcucie
 14  Piotr Sobański  Karolina Gomułka I LO im. Tomasza Zana we Wschowej
 Dominik Nogalski
 15  Renata Tetla  Jakub Jaroszewski III LO im. Z. Herberta w Żorach

 

Program pierwszego zjazdu - uczniowie:

SOBOTA, 12 MARCA
  Uczniowie Prowadzący Miejsce
9.00-9.30 Otwarcie programu Przedstawiciel Fundacji Geremka WCIES, Sala 9
9.30-11.00 Zajęcia integracyjne Arkadiusz Walczak WCIES
11.30-13.00 Najważniejsze fotografie reporterskie XX wieku Adam Rębacz DSH
13.00-13.30 Obiad   DSH
13.30-15.00 Życie codzienne w wielokulturowej Warszawie Szymon Rębowski DSH
15.00-15.15 Przerwa    
15.15-16.30 Wielkie osiągnięcia, wielkie porażki? Spór o II RP Stanisław Zakroczymski DSH
16.30-17.00 Powrót do hotelu    
17.30-18.15 Kolacja    
19.00 Teatr    
NIEDZIELA, 13 MARCA
  Uczniowie Prowadzący Miejsce
9.00-10.30 Po co (tak naprawdę) uczymy historii? Dwa modele edukacji historycznej w Europie Piotr Podemski WCIES
10.30-10.45 Przerwa    
10.45-12.00 Po co (tak naprawdę) uczymy historii? Dwa modele edukacji historycznej w Europie Piotr Podemski Sala 111
12.00-13.00 Obiad    

 

 Program pierwszego zjazdu - nauczyciele:

SOBOTA, 12 MARCA
  Nauczyciele Prowadzący Miejsce
9.00-9.30 Otwarcie programu Przedstawiciel Fundacji Geremka WCIES
9.30-11.00 Po co (tak naprawdę) uczymy historii? Dwa paradygmaty edukacji historycznej w Europie Piotr Podemski WCIES
11.00-11.30 Przerwa   Sala 208
11.30-13.00 Po co (tak naprawdę) uczymy historii? Dwa paradygmaty edukacji historycznej w Europie Piotr Podemski WCIES
13.00-13.30 Obiad   WCIES
13.30-15.00 Filmowe obrazy mniejszości narodowych II RP – projekcja i analiza filmu „Śmierć prezydenta” cz. I Arkadiusz Walczak WCIES
15.00-15.15 Przerwa    
15.15-16.30 Filmowe obrazy mniejszości narodowych II RP – projekcja i analiza filmu „Śmierć prezydenta” cz. II Arkadiusz Walczak WCIES
17.30-18.15 Kolacja    
Od 19.00 Teatr    
NIEDZIELA, 13 MARCA
  Nauczyciele Prowadzący Miejsce
9.00 - 10.30 Jak pracować z pakietem edukacyjnym „Władysław Bartoszewski w 14 odsłonach” Arkadiusz Walczak WCIES
10.30-10.45 Przerwa    
10.45-12.00 Konkursy piękności jako świadectwo ewolucji pozycji kobiety w nowoczesnym społeczeństwie Arkadiusz Walczak Sala 206
12.00-13.00 Obiad