Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Warsztaty konstytucyjne w Fundacji Geremka

Warsztaty konstytucyjne w Fundacji Geremka

Zapraszamy do nowego programu edukacyjnego Fundacji skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych z Warszawy i okolic. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 1 października 2018 r.

Cykl warsztatów dla młodzieży poszerzających wiedzę na temat historii idei konstytucjonalizmu oraz znaczenia konstytucji dla budowania i funkcjonowania państw demokratycznych - odwołując się do przykładów historycznych i współczesnych. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję do zdobycia wiedzy na temat roli konstytucji w budowaniu systemu demokratycznego, poznają przypadki i formy łamania porządku konstytucyjnego jako kluczowego elementu dla wprowadzania systemów autorytarnych oraz totalitarnych - przykłady historyczne i współczesne, zrozumieją, co oznacza zasada rządów większości z poszanowaniem praw mniejszości oraz konsekwencje przypadków łamania tej zasady, poszerzą wiedzę na temat postanowień Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r.

Na zajęcia zapraszani będą również goście, eksperci z różnych dziedzin.

Zajęcia będą się odbywały w co druga sobotę w godzinach 12.30 – 14.30

Zajęcia prowadził będzie Arkadiusz Walczak.

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie i przesłanie poniższego kwestionariusza do 1 października 2018 r. na adres: Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, ul. Wilcza 9a/7, 00-538 Warszawa lub w wersji z zeskanowanymi podpisami na adres: fundacja@geremek.pl.

Dodatkowych informacji o programie udziela Magdalena Witwicka: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63.