Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Stypendia im. prof. Bronisława Geremka w 2020 roku przyznane

Stypendia im. prof. Bronisława Geremka w 2020 roku przyznane

Pięcioro studentów otrzymało roczne stypendia im. prof. Bronisława Geremka w ramach programu Stypendiów Pomostowych

Po raz dziesiąty przyznano stypendia dla wybitnych studentów III i IV roku studiów humanistycznych. Od 2011 roku, w ramach programu "Stypendia Pomostowe", komisja nagrodziła wsparciem finansowym już 73 osoby z calej Polski.

W 2020 roku wyróżnieni zostali:

1. Wojciech Budziak

2. Natalia Mikitiuk

3. Natalia Pyzik

4. Dorota Wyleżuch

5. Adam Wyrostek

Serdecznie dziękujemy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za finansowanie programu, w ramach którego można ubiegać się o roczne wsparcie w wysokości 10 000 zł. Stypendium otrzymują studenci, którzy wzięli udział w konkursie i uzyskali najwyższą średnią oraz najlepiej przygotowali esej dotyczący jednego z trzech obszarów tematycznych: Polityka zagraniczna Polski po 1989 roku; Polska w Unii Europejskiej; Opozycja demokratyczna w PRL i okres transformacji ustrojowej po 1989 roku.

Na konkurs wpłyneło 17 prac. Niezmiernie nas cieszy, że postać oraz dorobek intelektualny profesora spotkał się z takim zainteresowaniem młodych naukowców.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej.