Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Fundacja » Zespół Fundacji

Zespół Fundacji

Zespół Fundacji tworzą:

Ignacy Niemczycki - prezes Zarządu

Specjalista od spraw komunikacji i spraw europejskich. Były pracownik służby cywilnej i potem dziennikarz zajmujący się sprawami unijnymi. Prezes Fundacji Centrum. im. prof. Bronisława Geremka. Pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w IKEA Retail w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Bocconi (zarządzanie) i Lancaster (socjologia). Od lat wegetarianin, miłośnik zwierząt, od niedawna rolnik na Mazurach.
ignacy.niemczycki@geremek.pl

Magdalena Witwicka - członkini Zarządu, Dyrektorka biura Fundacji

Ekonomistka, związana z fundacją od 2010 roku, członkini zarządu fundacji, uczestniczy w definiowaniu strategicznych celów fundacji, odpowiada za planowanie i zarządzanie finansowe oraz organizacyjne, koordynuje projekty edukacyjne. Prywatnie wegetarianka, miłośniczka muzyki klasycznej i kuchni śródziemnomorskiej.
magdalena.witwicka@geremek.pl

Wojciech Białożyt - członek Zarządu

Wszechstronny menedżer dysponujący doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami, badaniach polityk publicznych i komunikacji korporacyjnej. Był dyrektorem zarządzającym fundacji WiseEuropa (2015-2020) i Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego (2013-2014). Publikował na tematy integracji europejskiej, demokracji partycypacyjnej oraz polityki wewnętrznej i zewnętrznej Francji. Był członkiem Unii Wolności. W wolnym czasie gra w tenisa.
wojciech.bialozyt@geremek.pl

Magdalena Plewowska-Semik - koordynatorka projektów

Koordynatorka projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Od kilkunastu lat pracuje w organizacjach pozarządowych zajmujących się wsparciem i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, jego liderów i liderek. Absolwentka antropologii kulturowej, Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz stypendystka International Visitors Leadership Program w USA. Miejska rowerzystka. Lubi zimę.
magdalena.plewowska-semik@geremek.pl

Michał Sęk - koordynator projektów

Badacz i koordynator projektów, ekspert od spraw miejskich. Były pracownik Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmował się wpływem rozwiązań systemowych na rozwiązywanie konfliktów w społeczeństwach wieloetnicznych. Członek redakcji Magazynu Miasta. Z wykształcenia geograf, specjalizujący się w rozwoju regionalnym. Hobbystycznie zajmujący się Indonezją oraz wspinaniem.
michal.sek@geremek.pl

Filip Szarecki - social media manager

Koordnator projektu Wojownicy Klawiatury, factchecker i specjalista od komunikacji. Wcześniej pracował jako reporter w Polskim Radiu i social media manager w Wirtualnej Polsce. Absolwent Collegium Civitas (politologia) i Akademii In.Europa. Uzależniony od podcastów i audiobooków.
filip.szarecki@geremek.pl

Jacek Dembiński - researcher

Factchecker i analityk Wojowników Klawiatury. Specjalizacją Jacka jest OSINT czyli biały wywiad. Poza weryfikacją informacji zajmuje się też analizą danych i przygotowaniem odpowiednich zestawień dla zespołu.
jacek.dembinski@geremek.pl