Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Nabór zgłoszeń do programu historycznego

Nabór zgłoszeń do programu historycznego

Zapraszamy uczniów I klas liceów oraz ich nauczycieli do udziału w programie "Polska w XX wieku". Oferujemy udział w warsztatach z wykorzystaniem filmów, nagrań świadków historii, spacery po Warszawie i wiele innych atrakcyjnych zajęć. Udział w programie jest bezpłatny.

W nadchodzącym roku szkolnym 2012/2013 Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka uruchamia kolejną edycję programu „Polska w XX wieku” skierowaną do uczniów pierwszych klas liceum oraz ich nauczycieli. Program koncentruje się na ważnych zagadnieniach XX-wiecznej historii Polski, będących przedmiotem debaty w środowiskach historycznych oraz wśród szerszej opinii publicznej.

Nabór do programu jest prowadzony na podstawie wypełnionego kwestionariusza (oddzielnego dla uczniów i nauczycieli, dokumenty do ściągnięcia poniżej) i trwa do 28 listopada 2012 r.

W programie kładziemy nacisk na historię społeczną i kulturalną. Przewidujemy m.in. wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, spacer po Warszawie ścieżkami wielokulturowości, zajęcia odwołujące się do historii przedstawianej przez film, warsztaty o kontrkulturze w PRL. Szczegółowy program poniżej.

Spotkania odbędą się w Warszawie w formie zjazdów weekendowych: 15-16 grudnia, 23-24 marca, 13-14 kwietnia i 18-19 maja. Koszt udziału w projekcie uczniów i nauczycieli (tj. dojazd do Warszawy i powrót, przejazdy na miejscu, zakwaterowanie, posiłki w Warszawie, wstępy do muzeów w ramach programu) pokrywa Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli, którzy interesują się historią współczesną!

 

Do pobrania:

Program zjazdów

Kwestionariusz dla nauczycieli

Kwestionariusz dla uczniów

Regulamin programu

 

Dodatkowych informacji o programie udziela Magdalena Witwicka magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63.

 


 

Partnerami projektu są:
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Dom Spotkań z Historią,
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

   

Program jest współfinansowany przez Fundację PZU.