Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Wyjazd integracyjny młodzieży uczestniczącej w warsztatach edukacyjnych Fundacji Geremka

Wyjazd integracyjny młodzieży uczestniczącej w warsztatach edukacyjnych Fundacji Geremka

Tegoroczna edycja warsztatów edukacyjnych dla młodzieży rozpoczęła się wyjazdami edukacyjnymi do Białegostoku i Wrocławia. 

Grupy gimnazjalne, które będą się zajmowały tematyką globalną i europejską pojechały w dniach 25-27 października do Wrocławia. Tematyka wyjazdu dotyczyła wielokulturowości i historii miasta. Uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznych. W ramach odbywającego się wówczas Festiwalu Filmów Amerykańskich uczniowie obejrzeli "Nierówność dla wszystkich", a także uczestniczyli w grach miejskich z elementami wiedzy na temat historii i architektury miasta.

 

Starsza młodzież, która w tym roku będzie dyskutowała na temat współczesnej historii Polski oraz uczestniczyć będzie w warsztatach na temat tolerancji pojechała w dniach 18-20 października do Białegostoku. Zwiedzano monastyr w Supraślu, cmentarz i meczet tatarski w Kruszynianach, gdzie uczestnicy mieli możliwość wysłuchania i porozmawiania o historii Tatarów w Polsce, oraz ich kulturze i religii z przedstawicielem miejscowej społeczności. W Białymstoku uczniowie zwiedzili Pałac Branickich, kościół farny, miejsce po synagodze.