Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Program "Polska w XX wieku" ? I Zjazd

Program "Polska w XX wieku" ? I Zjazd

W dniach 12-13 marca 2016r gościliśmy w Warszawie młodzież i nauczycieli przybyłych na pierwsze w tym roku warsztaty historyczne z cyklu Polska w XX wieku.

Uczniowie analizowali źródła historyczne i zastanawiali się po co (tak naprawdę) uczą się historii.  Nauczyciele skupili się zaś nad problemem mniejszości narodowych w II RP i zastanawiali się jak pracować z pakietem edukacyjnym  „Władysław Bartoszewski w 14 odsłonach”. Warsztaty odbyły się w budynkach naszych partnerskich instytucji – Warszawskim Centrum Innowacji  Edukacyjno-społecznych i Szkoleń oraz w  Domu Spotkań z Historią.

Wieczorem w Teatrze Ateneum  wszyscy obejrzeli spektakl „W progu czyli tajemnica zaniechanych spodni”. Przedstawienie opowiadało historię starszego bibliotekarza z małego holenderskiego miasta Hoolfdorf, który znalazł pośród zwróconych książek stary przewodnik turystyczny. Monodram przez półtorej godziny mistrzowsko poprowadził siedemdziesięciotrzyletni Marian Opania.