Aktualności

W sobotę 4 czerwca otworzyliśmy wystawę plenerową “O Europie marzyłem zawsze”!

Wystawę zainaugurował prof. Andrzej Friszke, który opowiedział o roli prof. Bronisława Geremka w polskiej drodze do demokracji oraz o rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Wybraliśmy się również na spacer po miejscach związanych z Bronisławem Geremkiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom!

 

Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 24 czerwca 2022 r. na skwerze ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 

 

Wystawa „O Europie marzyłem zawsze” opowiada o wkładzie prof. Bronisława Geremka w kształtowanie polskiej demokracji oraz integracji ze strukturami politycznymi Zachodu – UE i NATO. Jej temat ma szczególne znaczenie w 2022 r. – Roku Bronisława Geremka. To właśnie w tym roku w dorosłość wchodzi pierwsze pokolenie urodzone i wychowane w Polsce, która od 2004 r. jest częścią zjednoczonej Europy.

 

Dziękujemy Domowi Spotkań z Historią za wspaniałą organizację wystawy. Cieszymy się, że była częścią pikniku wolności z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Współorganizatorem wystawy jest również Kancelaria Senatu RP. Dziękujemy!

Wróć do: Aktualności