Archiwum aktualności

31.12.2021

Rok 2022 rokiem prof. Bronisława Geremka

Z ogromną radością informujemy, że Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił specjalną uchwałą rok 2022 Rokiem Bronisława Geremka.

07.11.2021

Zapraszamy do udziału w projekcie „Szkolne Kluby Europejskie”!

Projekt jest skierowany do istniejących Klubów Europejskich oraz do osób chcących założyć Klub. Realizujemy go razem z Polską Fundacją im. Roberta Schumana. Aplikacje przyjmujemy do 14 listopada 2021 r.

16.12.2021

Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego prezentuje publikację o prof. Bronisławie Geremku

Z radością informujemy, że w cyklu poświęconym historii Unii Europejskiej przygotowanym przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego pojawiła się publikacja dotycząca profesora Bronisława Geremka – historii jego życia oraz myśli politycznej.

12.12.2021

Trwa rekrutacja do Szkoły Równego Traktowania!

Szkoła Równego Traktowania (SRT) to ogólnopolski projekt antydyskryminacyjny skierowany do nauczycielek i nauczycieli. Celem przedsięwzięcia jest budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska szkolnego, wolnego od dyskryminacji, przemocy i wykluczenia.

28.11.2021

Pogadajmy po europejsku!

Unia Europejska jest często dla nas jak przezroczysta szyba – dostrzegamy ją dopiero wtedy, gdy pojawiają się jakieś rysy – konflikty, kontrowersje i podziały polityczne.

16.11.2021

Historia, wspólnota, solidarność. O refleksji politycznej Roberta Schumana i Bronisława Geremka

Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka prezentuje publikację dr. hab. Jacka Głażewskiego. Praca naukowa poświęcona jest wspólnym elementom w działaniu na rzecz integracji europejskiej Roberta Schumana i Bronisława Geremka. Opowiada o losach każdego z nich oraz o łączącym ich marzeniu o Europie.

09.11.2021

Debata „Europa Roberta Schumana i Bronisława Geremka dziś i jutro”

Zaproszeni goście – Nicolas Maslowski, Justyna Miecznikowska oraz Piotr Buras spróbują odpowiedzieć na pytania o źródła integracji europejskiej, jak współcześnie ją rozumiemy i jakie ma ona znaczenie.

27.10.2021

Inauguracja warsztatów historycznych i aktualne harmonogramy zajęć

W minioną sobotę, 23.10.2021, odbyła się inauguracja warsztatów historycznych „Przez współczesność do historii”.