Programy

Aktualne

Wojownicy Klawiatury

Walczymy z fałszywymi informacjami o politykach i wartościach europejskich, budujemy społeczność zaangażowanych osób w przeciwdziałanie fakenewsom, szkolimy z kompetencji medialnych.

Mix the Bubbles

Łączymy różne bańki i wspólnie, na warsztatach w różnych miastach w Polsce, Włoszech oraz Grecji tworzymy propozycje zmiany prawa UE.

Szkoła Równego Traktowania

Razem z nauczycielkami i nauczycielami z całej Polski budujemy przyjazne i bezpieczne środowisko szkolne, wolne od dyskryminacji, przemocy i wykluczenia.

COUNTER-HATE

Monitorujemy mowę nienawiści w internecie i tworzymy narzędzia ułatwiające przeciwdziałanie jej.

Warsztaty historyczne „Przez współczesność do historii”

Warsztaty historyczne „Przez współczesność do historii” to cykl zajęć dla młodzieży z 8 klas szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Warsztaty odbywają się w trzech grupach tematycznych: globalnej, europejskiej oraz polskiej.

Beyond Robert Schuman’s Europe

Z okazji 70 rocznicy publikacji Deklaracji Schumana, Fundacja Geremka wraz z organizacjami partnerskimi realizuje projekt, którego celem jest kontynuacja i pogłębianie debaty dotyczącej integracji europejskiej.

Szkolne Kluby Europejskie

Jako partner Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana współorganizujemy projekt dotyczący działania Szkolnych Klubów Europejskich.

Archiwalne